Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój - perła polskich uzdrowisk, położona w sercu Beskidu Sądeckiego. W otoczeniu malowniczych gór i krystalicznych źródeł, miasto przyciąga turystów nie tylko swoimi właściwościami leczniczymi, ale także bogatą historią i kulturą.

Uzdrowisko słynie z leczniczych wód mineralnych oraz luksusowych sanatoriów. Wielu odwiedzających przyjeżdża tutaj, aby skorzystać z kąpieli solankowych, inhalacji czy picia wód. Promenada główna, z charakterystycznymi pijalniami, tętni życiem przez cały rok, stanowiąc idealne miejsce na spacery i relaks.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku Krynica oferuje trasy narciarskie, wyciągi, a w cieplejszych miesiącach - szlaki turystyczne prowadzące przez przepiękne krajobrazy. Festiwale, koncerty i wydarzenia kulturalne sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Herzlich Willkommen

Attraktionen

Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale również miejsce pełne atrakcji turystycznych i kulturalnych.
W sercu Beskidu Sądeckiego, tam gdzie pasma Jaworzyny Krynickiej zataczają zielone koło, wznosi się drewniana perła – 49,5-metrowa wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. To nie tylko punkt na mapie Polski, to kącik do oddechu. 
Wieża Widokowa - Centrum Narciarskie Arena Słotwiny
Serce Krynicy w odcieniu zieleni – biorąc pod uwagę mnogość dostępnych atrakcji, Park Zdrojowy stanowi kluczowe miejsce w kulturalnej, sportowej i społecznej panoramie miasta. Labirynt ścieżek spacerowych pozostał niezmieniony od 1810 r., co świadczy o tradycji i historii tego miejsca.
Park Zdrojowy
Znakomita zabawa z nutą adrenaliny dla każdego członka rodziny. W cieniu krynickiej Góry Parkowej znajduje się Park Linowy Mamut. Ten urokliwy kąt oferuje 4 unikatowe ścieżki: od wersji dziecięcej, przypominającej plac zabaw, po trasy zawieszone wysoko wśród drzew, stawiające przed uczestnikami poważne wyzwania.
Park linowy Mamut
Jaworzyna Krynicka, górująca na 1114 m n.p.m., ukrywa jedną z najbardziej fascynujących tajemnic Polski: gondolową kolejkę. W każdej z komór zmieści się 6 pasażerów, co daje imponującą zdolność transportową 1600 osób na godzinę. Podróżnicy w ciągu zaledwie 7 minut przemierzają dystans 2211 m, przeskakując 465 m w pionie. 
Kolej gondolowa
Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju to klejnot wśród polskich krajobrazów. To nie tylko miejsce spacerów i wypoczynku, ale i balkon widokowy na panoramę Beskidów. Jej urok tkwi nie tylko w zieleni, ale w historii i kulturze tej urokliwej miejscowości. Krynica kipi życiem, a Góra Parkowa jest jej sercem, bijącym w rytmie przyrody i tradycji.
Góra parkowa

Krynica Zimą

Zobacz Krynicę-Zdrój nie tylko latem.
 • "Das Frühstück war sehr gut. Sehr nettes Personal und die Unterkunft ist sehr gut gelegen und ruhig. Unser Hund hat sich dort auch sehr wohl gefühlt. Wir kommen bestimmt wieder."
  Aga
  Google
 • "Rund um alles perfekt. Frühstück war lecker Zimmer war schön eingerichtet und personal war sehr freundlich und ist auf jeden Wunsch eingegangen."
  Tomasz
  Facebook
 • "Ferienhäuser czyściutkie i pachnące, super wyposażone, z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce na wypoczynek z małym dzieckiem :)"
  Asia
  Booking.com
 • "Wir waren Ende Juni / Anfang Juli hier und würden immer wieder hierherkommen. Der Besitzer und das Personal sind sehr freundlich, aufmerksam und sprechen auch deutsch."
  Katarzyna
  Google
 • "Sehr gute Unterkunft, breiswerd, und das Meer ist nur 10, Minuten zu Fuß entfernt."
  Newtter
  Facebook
 • "Saubere Zimmer, freundlicher Service, leckeres Frühstüc ."
  Aleksandra
  Booking.com
© Osada nad Słotwinką